Lasīšanai: 1 minūte

Uz noteiktu laiku noslēgta darba līguma termiņš

J
jautā:
30. septembrī, 2021
Linda

Labdien! No šī gada janvāra uzsāku darba attiecības uz noteiktu laiku, uz bērna kopšanas atvaļinājuma laiku, tas būtu apmēram līdz 2022. gada vasarai. Šobrīd pati esmu grūtniece, un no 2022. gada marta man sāksies pirmsdzemdību atvaļinājums. Kas notiek ar manām darba attiecībām? Vai tās tāpat skaitīsies noslēgtas uz noteiktu laiku un nākamā gada vasarā beigsies?

A
atbild:
20. oktobrī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darba līgums ir noslēgts uz noteiktu laiku (kā jūsu gadījumā: uz cita darbinieka prombūtnes laiku), tad šis līgums izbeigsies noteiktajā termiņā vai iestājoties apstākļiem, kas šo līgumu izbeidz. Proti, darba līgums izbeigsies, kad darbā atgriezīsies darbiniece, kuru jūs aizvietojāt viņas BKA laikā. To paredz Darba likuma 44. pants.