Kad bezdarbnieks saņems pabalstu pēc darba līguma uz noteiktu laiku

J
jautā:
28. septembrī, 2021
Ilga

Pēc BKA neatgriezos iepriekšējā darbavietā, bet nolēmu izmēģināt iespēju mainīt profesiju. Pieteicos prakses vietai, un tika noslēgts līgums uz noteiktu laiku: trijiem mēnešiem. Vai pēc tam, piesakoties bezdarbniekiem, pabalstu saņemšu uzreiz vai pēc diviem mēnešiem?

A
atbild:
04. oktobrī, 2021
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Ilze Paleja, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

No jūsu teiktā secināms, ka esat pārtraukusi darba attiecības ar iepriekšējo darba devēju un noslēgusi pagaidu darba līgumu ar jauno darbavietu.

Bezdarbnieka pabalsta piešķiršanas kārtību nosaka likuma “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” 13. panta pirmā daļa.

Atbilstoši Darba likuma 113. pantā “Uz noteiktu laiku noslēgta līguma izbeigšanās” noteiktajam bezdarbnieka pabalsts tiks piešķirts no dienas, kad Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai tiks iesniegts  iesniegums bezdarbnieka pabalsta piešķiršanai. Tādi paši nosacījumi ir tad, ja darba attiecības tiek pārtrauktas pēc abpusējas vienošanās, t. i., pamatojoties uz Darba likuma 114. pantu.

Savukārt, ja darba attiecības izbeigsiet uz pašas uzteikuma pamata, tad bezdarbnieka pabalsts jums tiks piešķirts ne agrāk kā divus mēnešus pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.