E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 24328
Lasīšanai: 3 minūtes

Kādā termiņā darbiniekam jāiesniedz prasījums par darba samaksu

J
jautā:
28. septembrī, 2021
ANDRIS

Ja man darbā četrus gadus netika samaksāts par virsstundām, vai es varu piedzīt samaksu un ar to saistītos nodokļus par visu periodu vai tikai par diviem gadiem?

A
atbild:
04. oktobrī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jāņem vērā, ka darba samaksas aprēķins un virsstundu apmaksa ir tieši saistīta ar darba līgumā nolīgto darba laika veidu – normāls, summētā darba laika uzskaite vai maiņu darbs.

Darba likumā ir noteikts, ka par darba laika uzskaiti uzņēmumā atbild darba devējs. Pēc iesniegtās darba laika uzskaites tabeles tiek aprēķināta darba samaksa. Tas nozīmē, ka darbinieks var iepazīties ar darba devēja konkrētā mēneša tabelē uzskaitītajām darba stundām un neskaidros jautājumus pārjautāt.

Ja ir nolīgts maiņu darbs, tad par virsstundu darbu uzskatāms tāds darbs, kad darba pārtraukšana nav iespējama, darbinieks pēc savas maiņas netiek nomainīts ar citu darbinieku un turpina strādāt.

Summētais darba laiks ir cits darba laika veids. Ja jums ir nolīgts summētais darba laiks, tad saistībā ar virsstundu apmaksu jāvērtē arī tas, kāds jums ir noteikts pārskata periods. Darba likuma 140. panta 3. daļā ir noteikts, ka summētā darba laika pārskata periods nevar būt ilgāks par trim mēnešiem. Taču līgumā var būt noteikts, ka pārskata periods ir viens mēnesis vai divi mēneši. Tas nozīmē, ka atkarībā no pārskata perioda atšķirsies virsstundu esamība.

Virsstundu darbs summētā darba laikā darbiniekam veidojas tad, ja tas pārskata periodā ir nostrādājis virs attiecīgā perioda normālā darba laika stundām. Virsstundu darba apmaksa veicama saskaņā ar Darba likuma 68. pantu, kas nosaka: “Darbinieks, kas veic virsstundu darbu vai darbu svētku dienā, saņem piemaksu ne mazāk kā 100 procentu apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, – ne mazāk kā 100 procentu apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu.”

Atbilstoši Darba likuma 31. panta pirmajai daļai visi prasījumi, kas izriet no darba tiesiskajām attiecībām, noilgst divu gadu laikā no to rašanās brīža.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 192 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU