Lasīšanai: 1 minūte

Saņemt mantojuma apliecību var arī pēc vairākiem gadiem

J
jautā:
24. septembrī, 2021
Linda

Labdien! Vecmamma mira 2012. gada novembrī, bet mantojumam pieteicās tikai 2018. gadā, tas ir, pēc sešiem gadiem. Notārs apstiprināja ar dokumentu, ka pieteicies mantinieks. Nākamais solis ir mantojuma apliecība. Vai pēc tāda noilguma varēs saņemt mantojumu? Visticamāk, 2022. gadā varēs nokārtot nākamo soli naudas apsvērumu dēļ, jo iekrāt var mazliet taču tikai. Paldies!

A
atbild:
10. novembrī, 2021
Signe Laizāne
LV portāls

Mantojuma apliecību saņemt varēs. Ieteicams doties pie notāra, pie kura tika uzsākta mantojuma lieta, un neatlikt mantojuma lietas sakārtošanu līdz galam. Ja mantojumā ir palicis nekustamais īpašums, piemēram, tas var nozīmēt stipri iekrājušos NĪN un citas problēmas, kas var būt radušās, nesakārtojot mantojuma lietu līdz galam.