Kāda izglītība nepieciešama pirmsskolas pedagogam vai audzinātājam skolā

J
jautā:
23. septembrī, 2021
Ausma

Labdien! Man ir maģistra grāds pedagoģijā ar specializāciju pieaugušo izglītībā, iegūts 2004. gadā (bet bakalaurs ekonomikā), pēdējos 17 gadus strādāju pašvaldībā par lietvedi. Kas man ir jāapgūst, lai es varētu strādāt par 1) audzinātāju (ne priekšmeta skolotāju) vidusskolā vai 2) pirmsskolas pedagogu pirmsskolas izglītības iestādē? Paldies!

A
atbild:
27. septembrī, 2021
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Atbilstoši Izglītības likuma 48. pantā noteiktajam par pedagogu var strādāt persona, kura ieguvusi vai iegūst pedagoģisko izglītību, kas atbilst Ministru kabineta noteiktajām profesionālās kvalifikācijas prasībām. Plašāka informācija par pedagogiem nepieciešamo izglītību atrodama Ministru kabineta 11.09.2018. noteikumos Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”.

Amata “audzinātājs” vidusskolā nav. Līdz ar to jautājums ir neskaidrs. Lai strādātu par pirmsskolas pedagogu, jums visdrīzāk vajadzēs apgūt pedagogu profesionālās pilnveides programmu pirmsskolas saturā un didaktikā. Tomēr precīzākas atbildes saņemšanai lūdzam vērsties Izglītības kvalitātes valsts dienestā (e-pasta adrese: ikvd@ikvd.gov.lv), minot konkrētus vēlamos pedagoga amatus un iesniegumam pievienojot iegūto izglītības dokumentu kopijas.