Kā aprēķina maternitātes pabalstu

J
jautā:
21. septembrī, 2021
Agnese

Labdien! Vēlos noskaidrot, kā tiks aprēķināts maternitātes pabalsts, ja pēc iepriekšējās grūtniecības darbā esmu atgriezusies 2021. g. aprīlī un nākamais dekrēta atvaļinājums man sāksies aptuveni 2022. g. martā? Ja pareizi saprotu, to aprēķina, ņemot vērā vidējos mēneša bruto ienākumus “uz papīra” 12 mēnešu periodā, kas beidzas divus mēnešus pirms došanās grūtniecības atvaļinājumā, bet, ja neesmu nostrādājusi tik ilgu periodu, vai tas ietekmēs manu pabalstu? Paldies!

A
atbild:
27. septembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nosakot maternitātes pabalsta apmēru darba ņēmējai, vidējo apdrošināšanas iemaksu algu aprēķina par 12 mēnešu periodu, kas beidzies divus mēnešus pirms mēneša, kurā sācies grūtniecības atvaļinājums.

Ja 12 mēnešu periodā ir bijušas arī bērna kopšana atvaļinājuma dienas, tad tās izslēdz no aprēķina. Pabalstu aprēķina no iemaksu algas (bruto darba samaksas) mēnešos, kuros strādāts.