TĒMA: Mājoklis

Dzīvokļa īpašumā jānodrošina darbības, lai veiktu renovāciju

J
jautā:
17. septembrī, 2021
Violeta

Labdien! Man ir jautājums par daudzdzīvokļu mājas renovāciju. Mums šobrīd notiek mājas renovācija. Šodien bija ieradies santehniķis, lai mainītu apkures sistēmu, radiatorus un caurules. Man dzīvoklī ir iestieptie griesti. Izrādās, ka man pašai ir jāmeklē meistars, kurš varēs pabīdīt griestus tajā vietā, kur vajadzēs mainīt caurules. Meistars jāsauc divas reizes: vienreiz, lai atbīdītu griestus, un pēc dažām dienām, kad darbu pabeigs santehniķis, lai griestus sabīdītu atpakaļ. Neesam no Rīgas, bet meistaru izdevās atrast tikai no Rīgas. Par vienu izsaukumu viņš prasa 45 EUR. Kopā izmaksas ap 100 EUR. Vai tiešām man vajag pašai to visu organizēt un apmaksāt? Vai tas ir mans pienākums? Paldies!

A
atbild:
22. septembrī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likuma 10. pants nosaka dzīvokļa īpašnieka pienākumus. Viens no tiem ir nodrošināt iespēju dzīvokļu īpašnieku kopības vai pārvaldnieka pilnvarotajiem speciālistiem veikt dzīvokļa īpašumā darbības, kas nepieciešamas ar dzīvojamās mājas ekspluatāciju saistītu komunikāciju, būvkonstrukciju un citu elementu ierīkošanai un normālai funkcionēšanai, kā arī nodrošināt iespēju apsekot atsevišķo īpašumu.