Vai var atcelt ceļa servitūtu

J
jautā:
07. septembrī, 2021
Oksana

Labdien! Man ir jautājums par nekustamo īpašumu un servitūtu. Es iegādājos zemesgabalu, caur kuru pa vidu iet taka līdz citam īpašumam. Šim īpašniekam ir servitūts, lai var izmantot šo taku, kas ir reģistrēts zemesgrāmatā, jo iepriekš tas bija vienīgais ceļš, lai tiktu līdz mājai. Šobrīd ir izveidots cits ceļš no otras puses, no kura var arī piebraukt pie tā īpašuma, bet ar citas ielas nosaukumu. Vai šajā gadījumā varētu anulēt servitūtu?

A
atbild:
09. septembrī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Servitūts nodibināms tikai tad, ja tas objektīvi nepieciešams valdošajam īpašumam, nevis tādēļ, lai radītu ērtības valdošā nekustamā īpašuma īpašniekam. Ja apstākļi ir mainījušies un zudusi nepieciešamība valdošajam īpašumam izlietot servitūtu, proti, servitūts vairs nekalpo valdošā nekustamā īpašuma labumam, to var atcelt. Piemēram, ja pastāv iespēja valdošajā īpašumā iebraukt pa citu ceļu.

Vairāk par servitūtiem var izlasīt publikācijā “Ceļa servitūts – izplatītākie strīdi, un kā tos risināt”.