Īpašo kategoriju datu izpaušana

J
jautā:
04. septembrī, 2021
Viktorija

Labdien! Laboratorija nosūtīja man cita cilvēka analīžu rezultātus, kuri atvērās bez paroles ar tā cilvēka datiem. Manus rezultātus solīja man nosūtīt pēc mana zvana, taču savus analīžu rezultātus joprojām neesmu saņēmusi. Kādas ir manas tiesības? Paldies!

A
atbild:
13. septembrī, 2021

Analīžu rezultāti ir īpašo kategoriju personas dati Vispārīgās datu aizsardzības regulas 2016/679 izpratnē. Šādu datu nosūtīšana bez pietiekamas aizsardzības pakāpes (šifrēšana, anonimizācija, peidonimizācija vai vismaz aizsardzība ar paroli) publiskajā timeklī ir datu apstrādes pārkāpums. Ņemot vērā, ka jūsu rīcībā nonāca citas personas dati (bez tiesiska pamata), par minēto faktu jums būtu jāziņo Datu valsts inspekcijai, kas ir uzraudzības iestāde Latvijā fizisko personu datu apstrādes jomā. Savukārt saistībā ar saviem datiem (analīžu rezultāti), kurus jūs tā arī neesat saņēmis, rekomendējam vērsties pie attiecīgās medicīnas iestādes (laboratorijas) ar oficiālu pretenziju, pieprasot sniegt arī ziņas par jūsu personas datu apstrādi, ko paredz regulas 15.–22. pants.