Bezdarbnieka pabalstu maksā, ja persona nestrādā un negūst ienākumus kā pašnodarbinātā

J
jautā:
02. septembrī, 2021
Elīna

Labdien! Līdz 07.09. esmu valsts finansēts asistents invalīdam, bet līdz 10.09. arī darbinieks uzņēmumā (parasts darba līgums). Vai es saņemšu bezdarbnieka pabalstu pēc statusa iegūšanas par periodu no 10.09. līdz 30.09., ja par 2021. gada augustu valsts finansētā asistenta atlīdzību saņemšu tikai 25.09. (iestādes kārtība ātrāk neizmaksāt)? Paldies.

A
atbild:
16. septembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieka pabalstu maksā, kad ir iegūts bezdarbnieka statuss un ir izpildīti citi nosacījumi pabalsta saņemšanai.

Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likuma 10. panta pirmās daļas 2. punkts noteic, ka tiesības uz bezdarbnieka statusu pēc reģistrēšanās Nodarbinātības valsts aģentūrā ir personai, kura nestrādā (nav uzskatāma par darba ņēmēju vai pašnodarbināto saskaņā ar likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu”). Tātad attiecīgi arī bezdarbnieka pabalstu var saņemt, ja bezdarbnieka statusa laikā nav ienākumu, no kuriem jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Tiesības uz pabalstu nosaka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA), pamatojies uz datiem par konkrētā cilvēka sociālās apdrošināšanas periodiem. Tāpēc par pabalsta izmaksu savā individuālajā situācijā jāuzzina VSAA.