Atvaļinājums par nostrādāto periodu

J
jautā:
04. jūnijā, 2013
Lolita

Labdien! Man ir šāds jautājums. Strādāju vienā no valsts pirmsskolas izglītības iestādēm. Līgumu slēdzu no 2012.gada 1.februāra līdz 30.08.2013. Pēc nostrādātajiem mēnešiem vasarā saņēmu 8 nedēļu atvaļinājumu, vai man uz to brīdi pienācās tikai 5 nedēļas? Pašlaik man vadība apmaksās 5 nedēļu atvaļinājumu 8 nedēļu vietā, paskaidrojot, ka iznācis jauns rīkojums, kurš paredz 5 nedēļu atvaļinājumu. Vai pēc nostrādāta gada man pienākas 5 nedēļas vai tomēr 8? Paldies!

A
atbild:
05. jūnijā, 2013

Darba likuma 150.panta trešā daļa nosaka, ka darbinieks var prasīt ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma piešķiršanu par pirmo darba gadu, ja viņš pie darba devēja ir nepārtraukti nodarbināts ne mazāk kā sešus mēnešus. Darba devējam ir pienākums šādu atvaļinājumu piešķirt pilnā apmērā.

Ja jautātāja ir skolotāja (tas nav norādīts), saskaņā ar Izglītības likumu pienākas astoņu kalendāra nedēļu ikgadējais apmaksātais atvaļinājums. Tātad - pirmajā darba gadā pēc nostrādātiem 6 mēnešiem par nostrādāto laiku no 01.02.2012 - 31.01.2013 pienākas astoņas nedēļas. Tā kā ir noslēgts darba līgums uz laiku līdz 2013. gada 30.augustam, šajā gadā ikgadējais atvaļinājums pienākas tikai par šo periodu, tas ir - par nostrādāto laiku no 01.02.2013 -30.08.2013, kas ir 5 nedēļas un dažas dienas.