Labdien! 2015. gadā tika noslēgts uztura līgums. Rīgas domes Labklājības departamenta izziņā tika norādīts, ka iztikas minimums mēnesī Latvijas iedzīvotājam ir 260 EUR. Vai ir iespējams lūgt tiesu grozīt uztura līgumu un palielināt uztura apmēru, ja tas nav pielīgts? Vai uztura ņēmēja patērētais ūdens, gāze, elektrība un apsaimniekošanas maksa par dzīvokli ietilpst uztura daudzumā (260 EUR), ja uztura līgumā norādīts, ka uztura devējs apņemas dot Civillikuma 2098. pantā paredzēto uzturu, .. gādāt ēdienu, apģērbu, mitekli, siltumu utt., bet nekas nav teikts par apsaimniekošanas maksu? Paldies!
Tiesību doktrīnā norādīts, ka “dodamais uzturs nav normēts ne ar kādiem likumiem, tā apmērs ir pilnībā pušu vienošanās priekšmets, kurā sava loma, protams, ir nodotās mantas vērtībai, pušu dzīves apstākļiem, kā arī savstarpējām attiecībām”. Atsaucei uz izziņā norādīto pašai par sevi nav nozīmes civiltiesiskā darījumā, ir jāskatās, kas rakstīts līgumā, un jāvērtē, par ko puses ir vienojušās.
Ja nav skaidrības vai nav tiešas norunas par uztura daudzumu, tad to var noteikt tiesa. Tad ir jāceļ prasība tiesā pret otru līgumslēdzēju pusi un jālūdz tiesai noteikt, par ko un cik daudz uztura devējam ir jāgādā.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 200 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!