Vai var pieprasīt, lai tiktu samazināts atļautais braukšanas ātrums

J
jautā:
24. augustā, 2021
Lelde

Kādas ir iespējas ierobežot ātrumu pie lauku mājām? Gar īpašumu iet grants ceļš, pa kuru braucot transportlīdzekļi vasarās rada lielus putekļu mākoņus, kas rada kaitējumu gan dārzam, gan cilvēkiem. Tāpat mūsu īpašumā bieži uzturas vairāki bērni, kas arī braukā ar riteņiem pa grants ceļu mājas tuvumā. Tā kā nav noteikts ātruma ierobežojums, garāmbraucošie transportlīdzekļi pārvietojas lielā ātrumā, kas apdraud bērnus. Vērsāmies ar iesniegumu pašvaldībā, kura atbildēja, ka tiem neesot pamata ierobežot satiksmes ātrumu, jo īpašumā esot deklarēti tikai 4 cilvēki. Nav minēts, uz kādu likumu atsaucas šī atbilde. Kā vēl varētu risināt šo jautājumu, lai mēs varētu justies droši un ērti lauku īpašumā? Jau iepriekš pateicos.

A
atbild:
13. septembrī, 2021

Ņemot vērā, ka jūs jau esat vērsusies pašvaldībā un saņēmuši attiekumu, secināms, ka jūsu prasība nav samērīga ar ierobežojumiem, kurus jūs vēlējaties radīt ceļu satiksmē. Pašvaldība savus lēmumus pieņem, ņemot vērā pašvaldības teritorijas plānojuma dokumentus un pašvaldību saistošo noteikumu prasības. Apstākļos, kad kādā savrupmājā ceļa malā ir deklarētas 4 personas (kuru dēļ būtu nosakāmi ierobežojumi), nav pamata noteikt sabiedrībai (daudz plašākam cilvēku lokam), kuri izmanto minēto autoceļu, šādus ierobežojumus, ņemot vērā, ka iesniegumā minētajiem apstākļiem ir tikai sezonāls raksturs. Līdz ar to nesaskatām pamatojumu noteikt sabiedrībai būtiskus satiksmes ierobežojums tikai vienas mājsaimniecības vēlmju apmierināšanai.