Lasīšanai: 1 minūte

Galīgais aprēķins jāsaņem pēdējā darba attiecību dienā

J
jautā:
24. augustā, 2021
Zane

Labdien! Kas man ir jāsaņem, aizejot no darba atvaļinājuma laikā? Un kad man šī nauda jāsaņem?

A
atbild:
31. augustā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba attiecības izbeidzot, neatkarīgi no tā, ka tas notiek darbinieka atvaļinājuma laikā, darba devēja pienākums bija pēdējā darba attiecību dienā izsniegt galīgo aprēķinu – informāciju par izmaksātajām naudas summām, tostarp par neizmantotā atvaļinājuma laiku, ja tāds ir uzkrāts.

Galīgais aprēķins ir izmaksājams darba attiecību pēdējā dienā, proti, vienu mēnesi pēc dienas, kad tika iesniegts uzteikums, ja puses par darba attiecību izbeigšanu nav noteikušas kādu citu (ātrāku) laiku.

Ja galīgais aprēķins pēdējā darba attiecību dienā nav izsniegts, tad jums ir tiesības to rakstveidā pieprasīt un saņemt skaidrojumu par aprēķināto un izmaksāto summu.

Vairāk lasiet skaidrojumā “Galīgais aprēķins – nauda un informācija”.