Lasīšanai: 1 minūte

Ja uzteikums iesniegts bērna kopšanas atvaļinājuma laikā

J
jautā:
18. augustā, 2021
Gita

Labdien! Ja, esot BKA, sieviete darbā uzraksta atlūgumu, vai viņai ir jānostrādā vēl mēnesis? Paldies!

A
atbild:
30. augustā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam ir tiesības izmantot Darba likuma 100. pantā noteiktās tiesības iesniegt darba devējam uzteikumu. Nav būtiski, ka darbinieks tobrīd ir, piemēram, slims, izmanto ikgadējo atvaļinājumu vai bērna kopšanas atvaļinājumu. Ja darbinieka uzteikums ir iesniegts bērna kopšanas atvaļinājuma laikā, tad tā termiņš vispārējā kārtībā ir viens mēnesis. Proti, pēc viena mēneša darba tiesiskās attiecības tiks izbeigtas.

Darba devējam nav pamata prasīt BKA esošam darbiniekam to pārtraukt un atgriezties darbā.

Vairāk par darbinieka uzteikumu lasiet skaidrojumā “Darba attiecību izbeigšana. Darbinieka uzteikums.