Lasīšanai: 1 minūte

Vai testamentā jāiekļauj inventarizācijas lieta

J
jautā:
16. augustā, 2021
Rita

Vai, novēlot savu nekustamo īpašumu (māju un zemi) bērniem ar testamentu, jābūt sakārtotai inventarizācijas lietai? Vai šajā gadījumā tas ir būtiski? Vai varu vienkārši minēt, ka novēlu māju un zemi?

A
atbild:
23. septembrī, 2021
Signe Laizāne
LV portāls

Testamenti pēc savas formas ir vai nu publiski, vai privāti. Ja rakstīsiet publisku testamentu pie notāra, tad viņš noteikti spēs uz šo jautājumu atbildēt un iekļaus testamentā visu nepieciešamo informāciju.

Taču, ja tiek rakstīts privātais testaments (personai pašai, nedodoties pie notāra, rakstot testamentu ar roku), labākajā gadījumā der iekļaut visu nepieciešamo un būtisko informāciju, lai vēlāk mantinieku starpā nerastos strīdi (īpašumu kadastra numuri, adreses utt.). Nav noteikts, ka testamentā obligāti nepieciešams iekļaut inventarizācijas lietu.