Lasīšanai: 1 minūte

Vai valdes loceklis var saņemt invaliditātes pabalstu

J
jautā:
15. augustā, 2021
Ella

Labdien! Vai persona, ieņemot valdes locekļa amatu, var turpināt saņemt invaliditātes pabalstu?

A
atbild:
23. augustā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Cilvēkiem ar invaliditāti dažādās situācijās var tikt piešķirti atšķirīgi (arī vairāki) pabalsti. Ja jautājums ir par valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, tad to maksā personai, kurai Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija ir izsniegusi atzinumu par invaliditāti, ja šai personai nav tiesību saņemt valsts pensiju (izņemot apgādnieka zaudējuma pensiju invalīdam) vai apdrošināšanas atlīdzību nelaimes gadījuma darbā vai arodslimības dēļ. Pabalsta izmaksu neietekmē nodarbinātības fakts.

Tiesības uz pabalstiem saistībā ar invaliditāti nosaka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, kurā varat noskaidrot informāciju arī savā individuālajā situācijā.