Vai var saņemt uzturlīdzekļus no UGF, ja studē augstskolā

J
jautā:
14. augustā, 2021
Viktorija

Labdien! Man radās jautājums par uzturlīdzekļu izmaksas kārtību. Ja es esmu pilngadīga un iestājos augstskolā, vai man tiks izmaksāti uzturlīdzekļi no UGF?

A
atbild:
02. novembrī, 2021
Edīte Brikmane
LV portāls

Šajā gadījumā valsts garantētos uzturlīdzekļus no Uzturlīdzekļu garantiju fonda nav iespējams saņemt, un tie ir jāpiedzen civilprocesuālā kārtībā tiesā.

Uzturlīdzekļu garantiju fonda likuma 3. panta pirmā daļa paredz, ka ar fonda līdzekļiem tiek nodrošināti bērni līdz pilngadības sasniegšanai, kā arī personas pēc pilngadības sasniegšanas, ja tās turpina iegūt pamatizglītību, vidējo izglītību, arodizglītību vai speciālo izglītību Latvijas Republikā, bet ne ilgāk kā līdz 21 gada vecuma sasniegšanai, ja vecāks nenodrošina bērnam uzturlīdzekļus minimālajā apmērā vai nepilda tiesas spriedumu par to piedziņu. Kā redzam, starp kritērijiem uzturlīdzekļu saņemšanai no fonda pēc pilngadības sasniegšanas nav minēta mācību turpināšana augstskolā.