TĒMA: Reģistri

Kā var noskaidrot iepriekšējo deklarēto dzīvesvietu adresi

J
jautā:
13. augustā, 2021
Elvīra

Vai ir iespējams saņemt rakstisku izziņu par to, kur esmu bijusi deklarēta iepriekš, pirms pašreizējās deklarācijas adreses. Vai jāvēršas PMLP?

A
atbild:
10. novembrī, 2021
Linda Ņikona
LV portāls

Lai noskaidrotu visas iepriekšējās deklarēto dzīvesvietu adreses, nepieciešams pieprasīt izziņu no Fizisko personu reģistra, kas kopš 2021. gada 28. jūnija ir apvienojis līdzšinējā Iedzīvotāju reģistra un Civilstāvokļa aktu reģistrācijas informācijas sistēmas funkcionalitāti.

Izziņu no Fizisko personu reģistra var pieprasīt attālināti:

  • nosūtot rakstveida elektroniski parakstītu iesniegumu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei oficiālajā elektroniskajā adresē (eAdrese) vai uz e-pasta adresi pmlp@pmlp.gov.lv;
  • nosūtot parakstītu brīvas formas iesniegumu pa pastu jebkurai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajai nodaļai vai uz Čiekurkalna 1.līniju 1, k-3, Rīga, LV-1026;
  • Latvijas Republikas diplomātiskajā un konsulārajā pārstāvniecībā.

Informācija tiek izsniegta gan papīra formā, gan elektroniski, par ko jāveic attiecīga valsts nodevas samaksa.

Valsts nodevas apmērs noteikts Ministru kabineta noteikumos Nr. 485 “Noteikumi par valsts nodevu par informācijas saņemšanu no Fizisko personu reģistra”.

Lai pārbaudītu aktuālās un vēsturiskās ziņas Fizisko personu reģistrā par sevi, savu nepilngadīgo bērnu, aizgādnībā vai aizbildnībā esošu personu, iespējams izmantot arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pakalpojumu “Mani dati Fizisko personu reģistrā”.