Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Sods par sīko huligānismu

J
jautā:
06. augustā, 2021
Alels

Kādas var būt sekas, ja es ar ūdens pistoli apliešu svešu cilvēku? Domāju izmantot ūdens pistoli, lai cīnītos ar alkoholiķiem, kuri naktī trokšņo pie mana loga.

A
atbild:
13. septembrī, 2021

Jūsu plānotā darbība var tikt uzskatīta par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personu mieru.

Saskaņā ar Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā 11. panta 1. daļu par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pārkāpjot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot personu mieru, iestāžu, komersantu vai citu institūciju darbu vai apdraudot savu vai citu personu drošību (sīkais huligānisms), piemēro naudas sodu no četrpadsmit līdz simt naudas soda vienībām.

Ja apkārtējie “alkoholiķi” traucē jūsu mieru, rekomendējam izsaukt pašvaldības policiju.