Lasīšanai: 1 minūte

Saimnieciskās darbības realizēšanas vieta

J
jautā:
04. augustā, 2021
Inna

Labdien! Jaunbūve daudzdzīvokļu mājā, kaimiņiene uztaisīja skaistumkopšanas salonu. Ikdienā nāk 5–8 cilvēki. Katru dienu klienti sēž lobijā vai bērnu laukumā. Klienti staigā pa koridoru. Nevaru pat iedomāties, kā tas viss būs ziemā! Un, protams, vēl jautājums par drošību. Slēgtā teritorija ar bērnu laukumu vairs nav tik droša bērniem. Vai drīkst ierīkot salonu dzīvoklī?

A
atbild:
06. septembrī, 2021

Īpašumtiesības katrs īpašnieks var realizēt pēc saviem ieskatiem, nepārkāpjot citu īpašnieku tiesības.

Ja īpašniece, piemēram, ir reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicējs un nodarbojas ar pakalpojumu sniegšanu savā dzīvesvietā, tad šādas tiesības īpašniekam aizliegt nevar. Ir arī konstatēts, ka daudzi uzņēmumi (juridiskas personas) reģistrē savu uzņēmumu dzīvokļu īpašumos. Ja attiecīgais īpašnieks vai viņa viesi nepārkāpj normatīvo aktu prasības, tad nav pamata uzskatīt, ka citu īpašnieku tiesības ir aizskartas.