Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai īrniekam ir tiesības nomainīt ūdens skaitītāju

J
jautā:
02. augustā, 2021
Lilija

Labdien! Vai īrniekam ir tiesības nomainīt ūdens skaitītāju trīs mēnešu laikā pēc skaitītāja verificēšanas termiņa beigām?

A
atbild:
05. augustā, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts, LU Juridiskās fakultātes lektors

No šīgada 1. maija spēkā ir jaunais Dzīvojamo telpu īres likums, uz kā pamata nekādi Ministru kabineta noteikumi (kā iepriekš) nav izdoti. Tādēļ līdzējiem ir jāvienojas par kārtību, kā tiks aprēķināti maksājumi par patērēto ūdeni (pēc skaitītāja vai cilvēku skaita), skaitītāju maiņu u. c. jautājumiem. Attiecībā uz skaitītāju verifikācijas termiņu ir jāskatās, kāda veida skaitītājs tas ir, bet termiņi ir noteikti Ministru kabineta 2007. gada 9. janvāra noteikumos Nr. 40 “Noteikumi par valsts metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu sarakstu”.