Lasīšanai: 1 minūte

Ja kaimiņi piemēslo īpašumu

J
jautā:
24. jūlijā, 2021
Darla

Kā rīkoties situācijā, kad kaimiņi bez atļaujas nogriež koku galotnes mūsu privātīpašumā aiz mūsu žoga un pārmet zarus mūsu sētā?

A
atbild:
02. augustā, 2021

Par koku bojāšanu un jūsu īpašuma piemēslošanu jums ar iesniegumu ir jāvēršas pašvaldības policijā.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2012. gada 2. maija noteikumu Nr. 309 “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža” 4. punktu attiecīgās zemes īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam nepieciešama pašvaldības atļauja koku ciršanai ārpus meža. Atbildība par koku patvaļīgu ciršanu vai bojāšanu ir noteikta Krimināllikuma 109. pantā.