Sociālo tīklu datu apstrāde

J
jautā:
23. jūlijā, 2021
Santa

Labdien! Vai videoreklāmās iespējams izmantot ekrānšāviņus no mājaslapas, kurā redzami attēli ar citām personām un arī attēlu avots? (Izmantoti personu attēli, kas iegādāti konkrētā vietnē.)

A
atbild:
03. augustā, 2021

Fizisko personu datu apstrādi Latvijā, līdzīgi kā citās ES dalībvalstīs, reglamentē Vispārīgā datu aizsardzības regula 2016/679 un Latvijas Republikas normatīvie akti.

Regulas 5. pants nosaka datu apstrādes pamatprincipus, kas cita starpā paredz, ka datu apstrādei ir jābūt likumīgai.

Datu apstrādes tiesiskos pamatus nosaka regulas 6. pants, kas paredz, ka datus var apstrādāt, pamatojoties uz šādiem tiesiskajiem pamatiem:

a) datu subjekts ir devis piekrišanu savu personas datu apstrādei vienam vai vairākiem konkrētiem nolūkiem;

b) apstrāde ir vajadzīga līguma, kura līgumslēdzēja puse ir datu subjekts, izpildei vai pasākumu veikšanai pēc datu subjekta pieprasījuma pirms līguma noslēgšanas;

c) apstrāde ir vajadzīga, lai izpildītu uz pārzini attiecināmu juridisku pienākumu;

d) apstrāde ir vajadzīga, lai aizsargātu datu subjekta vai citas fiziskas personas vitālas intereses;

e) apstrāde ir vajadzīga, lai izpildītu uzdevumu, ko veic sabiedrības interesēs vai īstenojot pārzinim likumīgi piešķirtās oficiālās pilnvaras;

f) apstrāde ir vajadzīga pārziņa vai trešās personas leģitīmo interešu ievērošanai, izņemot, ja datu subjekta intereses vai pamattiesības un pamatbrīvības, kurām nepieciešama personas datu aizsardzība, ir svarīgākas par šādām interesēm, jo īpaši, ja datu subjekts ir bērns.

Tādējādi, lai tiesiski veiktu datu apstrādi, jums ir nepieciešams piemērot kādu no regulas 6. panta 1. punkta apakšpunktos noteiktajiem tiesiskajiem pamatojumiem. Datu apstrāde (publiskošana reklāmas nolūkos) bez tiesiskā pamata nav pieļaujama.