Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai apgādnieka zaudējuma pensiju var saņemt, ja strādā

J
jautā:
22. jūlijā, 2021
Viktorija

Labdien! Esmu 18 gadus veca un saņemu uzturlīdzekļus par apgādnieka zaudējumu. Gribētu uzzināt, vai es saņemšu uzturlīdzekļus, ja mācos mācību iestādes dienas nodaļā (pilna laika klātienē) un vienlaikus strādāju oficiālu darbu.

A
atbild:
27. jūlijā, 2021
LV portāls
Lidija Dārziņa

Personām, kuras vecākas par 18 gadiem, ir tiesības saņemt apgādnieka zaudējuma pensiju, ja tās mācās vidējās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs vai studē augstskolā pilna laika klātienē un nav vecākas par 24 gadiem. Strādājoša persona nezaudē tiesības saņemt apgādnieka zaudējuma pensiju.