Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai no draudzenes pārskaitītās naudas jāmaksā nodokļi

J
jautā:
22. jūlijā, 2021
Anna

Mana draudzene bija pazaudējusi kredītkarti un bija palūgusi palīdzību, ka viņa man pārsūta 3000 eiro, kurus es izņemtu no bankomāta, tā kā viņa dodas ceļojumā un nav pietiekami laika, lai sagaidītu jaunu karti no bankas. Vai par šādu darbību VID var sākt uzdot jautājumus vai arī prasīt maksāt nodokli?

A
atbild:
02. augustā, 2021
LV portāls
Lidija Dārziņa

Dāvinājums no vienas fiziskas personas, kura nav jūsu radiniece, ir apliekams ar nodokli, ja summa pārsniedz 1425 eiro gadā.

Savukārt aizdevums vispārējā gadījumā neveido ienākumu, izņemot likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” noteiktos gadījumus, kad aizdevums tiek pielīdzināts ienākumam.

Likuma “Par nodokļiem un nodevām” 22.2 pants noteic, kādos gadījumos un kas Valsts ieņēmumu dienestam (VID) sniedz informāciju par aizdomīgiem darījumiem, kā arī uzskaitītas darījuma aizdomīguma pazīmes nodokļu jomā.