Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodokļi no aizdevuma meitai

J
jautā:
20. jūlijā, 2021
Sergejs

Es gribu aizdot meitai 12 000 eiro mašīnas iegādei. Tas nav dāvinājums, arī procentus man nevajag. Vai man jāmaksā kaut kādi nodokļi un jādeklarē šis aizdevums?

A
atbild:
23. jūlijā, 2021
LV portāls
Lidija Dārziņa

Nodokļi nav jāmaksā no aizdevuma, ja tas saņemts no personas, ar kuru saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē (vecākiem, bērniem, mazbērniem, vecvecākiem, brāļiem, māsām, mazmazbērniem, vecvecākiem, brāļu un māsu bērniem). Tātad, ja aizdevums saņemts no vecākiem, nodokļi nav jāmaksā un šāds aizdevums nav arī jādeklarē.