Lasīšanai: 1 minūte

Papildatvaļinājumu piešķir darba dienās

J
jautā:
20. jūlijā, 2021
Liene

Labdien. Man darbavietā piešķirtais papildatvaļinājums sakrita ar B darba nespējas lapu (no 22.06. līdz 01.07. – 10 dienas). Tagad darba devējs man paskaidroja, ka no papildatvaļinājuma man tiks pārceltas tikai piecas darba dienas. Kā to saprast, un vai tas ir likumīgi?

A
atbild:
29. jūlijā, 2021
LV portāls
Zaida Kalniņa

Atbilstoši Darba likumam papildatvaļinājumu piešķir darba dienās. Savukārt ikgadējo atvaļinājumu piešķir kalendāra dienās. Tā ir būtiska atšķirība.

Jums piešķirtā papildatvaļinājuma laikā iekrita divas svētku dienas – 23., 24.06. un trīs brīvdienas – 25., 26., 27.06. Tādējādi faktiskais jūsu papildatvaļinājuma dienu skaits ir nevis desmit, bet piecas – 22., 28., 29., 30.06., 1.07.

Tā kā šajā periodā jums bija izsniegta darbnespējas lapa, darba devējam nav pienākuma pārcelt neizmantoto papildatvaļinājumu par slimības dienu skaitu, bet par faktisko papildatvaļinājuma dienu skaitu – piecām dienām.