Lasīšanai: 1 minūte

Īpašumtiesību reģistrēšana zemesgrāmatā

J
jautā:
20. jūlijā, 2021
Natālija

Labdien! Ja īpašums nopirkts pirms 15 gadiem (ir tikai pirkuma līgums), bet nav noformēts nostiprinājuma lūgums, kā būt, ja tagad nav nekādu kontaktu/ziņu par ar dzīvokļa pārdevēju, bet, protams, nepieciešams noformēt zemesgrāmatu? Notārs teica, ka jābūt abām pusēm. Bet ko darīt, ja tas tagad nav iespējams?

A
atbild:
02. augustā, 2021

Ja jums ir zināms pārdevēja vārds, uzvārds un personas kods, tad varat vērsties pie notāra ar lūgumu uzaicināt pārdevēju ierasties pie notāra (dokumentu paziņošana, Notariāta likums, 134.–139. pants) nostiprinājuma lūguma parakstīšanai.

Ja paziņošana nav iespējama vai adresāts uz aicinājumu neatsaucas, tad jums ir tiesības celt prasību tiesā par īpašumtiesību atzīšanu.