E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 23762
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Finanses

Naudas ieturējumu iemesls jānoskaidro bankā

J
jautā:
16. jūlijā, 2021
Vija

Vai banka var aizturēt manu naudu kontā un neļaut man to izmantot, bet “krāt”, lai apmaksātu rēķinu, kurš ir pārsniedzis (nepietiek līdzekļu) mana konta apmēru? Aprīlī tika noformēts nepareizs pieprasījums, bet vēl jūlija vidū banka paņēma manu pensiju un pārējos ieskaitījumus, lai segtu it kā pieprasīto summu. Vai banka var pēc sava prāta rīkoties ar manu naudu?

A
atbild:
11. augustā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Banka izpilda maksājumus, pamatojoties uz klienta rīkojumiem.

Noslēdzot konta līgumu ar banku, tajā tiek norādīti arī konta apkalpošanas noteikumi. Tie, tāpat kā citi normatīvie akti, atrodami banku mājaslapās.

Piemēram, vienā no Latvijas kredītiestādēm konta apkalpošanas noteikumos paredzēts:

  • Naudas līdzekļus no konta banka noraksta uz klienta rīkojuma pamata, ja kontā ir nepieciešamie naudas līdzekļi, kā arī ja darbība ar kontu nav ierobežota.
  • Par maksājuma rīkojumā norādītā konta pareizību, kā arī par norādītā konta turētāja un citu datu pareizību un pilnīgumu atbild klients. Klients ir pilnībā atbildīgs par visām izdarītajām operācijām, kuras ir apstiprinājis viņš pats vai viņa pilnvarotas personas vai iecelti pārstāvji.
  • Klienta naudas līdzekļi, kas atrodas vai atradīsies kontā, ir ieķīlāti bankai kā finanšu ķīla un nodrošina visus bankas prasījumus. Ja klients savlaicīgi nav nodrošinājis maksājumu veikšanai nepieciešamos līdzekļus kontā, kā arī visos citos gadījumos, kad saskaņā ar līgumu, citiem ar banku noslēgtajiem līgumiem, kā arī uz jebkāda cita tiesiska pamata bankai rodas prasījums pret klientu, banka ir tiesīga apmierināt šādu prasījumu, realizējot finanšu ķīlu, t. i., banka ir tiesīga bez iepriekšēja paziņojuma klientam norakstīt (pārskaitīt) apmaksājamo summu no konta.

Lai noskaidrotu, kādas saistības tiek segtas no jūsu konta, kā arī šādas rīcības pamatojumu, jums jāvēršas bankā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 179 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU