Tiesības pēc bērna piedzimšanas atgriezties darbā

J
jautā:
14. jūlijā, 2021
Karlīna

Labdien. Dzemdības notika 07.07.2021., bērniņam ir tikai viena nedēļa, bet ar bērna tēvu sapratām, ka bērna kopšanas atvaļinājumā līdz 1,5 gadiem ies viņš. 1) Pēc cik ilga laika māte drīkst atgriezties darbā? 2) Vai tēvs var doties bērna kopšanas atvaļinājumā, ja šobrīd nav darba attiecībās?

A
atbild:
29. jūlijā, 2021
LV portāls
Zaida Kalniņa

Sievietei tiek piešķirts maternitātes atvaļinājums – pirms dzemdībām 56 vai 70 dienas, pēc dzemdībām – 56 vai 70 dienas – slimības lapa B. Noslēdzot slimības lapu B, sievietei ir tiesības atgriezties darbā vai izmantot darba devēja piešķirtu bērna kopšanas atvaļinājumu.

Ja bērna tēvs nav darba tiesiskajās attiecībās, tad viņš nevar izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu, jo nav, kas to piešķir.

Par jūsu situāciju un valsts pabalstu izmaksas iespējām aicinām vērsties VSAA personīgi: