Lasīšanai: 1 minūte

Vai BKA laikā var noslēgt darba līgumu ar citu darba devēju

J
jautā:
11. jūlijā, 2021
Liene

Labdien. Vēlos noskaidrot, kā man rīkoties. Šobrīd esmu bērna kopšanas atvaļinājumā savā darbavietā. Man piedāvā jaunu darbu. Vai man vecajā darbavietā ir jāraksta uzreiz iesniegums, ka pārtraucu darba attiecības, vai, kamēr jaunajā darbavietā ir pārbaudes laiks (3 mēneši), varu nerakstīt pagaidām? Vai vispār es drīkstu skaitīties divās darbavietās vienlaicīgi?

A
atbild:
02. augustā, 2021
LV portāls
Zaida Kalniņa

Vispārēji Darba likums neaizliedz darbiniekam, izmantojot BKA, citā darbavietā veikt nolīgtos darba pienākumus vai uzsākt jaunas darba tiesiskās attiecības.

Tomēr tiesības strādāt divās darbavietās ir jāvērtē pēc jūsu pašreizējā darba līguma noteikumiem, pārliecinoties, vai tagadējais darba devējs nav blakusdarbam noteicis ierobežojumus, piemēram, uzliekot par pienākumu darbiniekam blakusdarbu (darbu citā darbavietā) pirms tam saskaņot.

Uzteikums iesniedzams vienu mēnesi iepriekš. Vairāk informācijas par darbinieka uzteikuma iesniegšanu atradīsiet skaidrojumā Darba attiecību izbeigšana. Darbinieka uzteikums