Lasīšanai: 1 minūte

Likums neparedz darba pienākumu veikšanu atvaļinājuma laikā

J
jautā:
09. jūlijā, 2021
Ina

Labdien! Esmu pirmsskolas skolotāja un atrodos atvaļinājumā, kā vairākums manas iestādes pedagogu. Pirmsskolas izglītības iestādes vadība liek aizpildīt dažādas anketas. Vai vadībai ir tiesības traucēt darbinieku atvaļinājuma laikā? Vai es drīkstu ignorēt šīs anketas?

A
atbild:
13. jūlijā, 2021

Darba likums neparedz darba pienākumu veikšanu atvaļinājuma laikā, un darba devējs nav tiesīgs pieprasīt, lai darbinieks atvaļinājuma laikā tādus veiktu. Darbinieks sava atvaļinājuma laikā neatrodas darbā un netiek nodarbināts. Šajā laikā viņš pēc saviem ieskatiem realizē tiesības uz atpūtu.