Lasīšanai: 1 minūte

Pirmpirkuma tiesības piespiedu izpildes procesā

J
jautā:
09. jūlijā, 2021
Zigrīda

Labdien! Mums ir dalītais īpašums: divas daudzdzīvokļu mājas un vēl divas privātmājas atrodas uz svešas zemes 2 ha platībā, visiem mums ir dalītais īpašums. Zemes vienībā ietilpst īpašums, kurā ir vēl divas citas mums nesaistošas zemes vienības: 5 ha un 1 ha. Zemes saimnieks ir miris 2018. gadā, bet mantinieks ir pieteicies mantojumam 2020. gadā, taču mantinieks ir parādnieks, 2019. gadā jau bija sākta naudas piedziņa 3000 eiro apmērā, tiesas spriedums (bezdarbnieks, ienākumu nav). Vai ir iespēja vienoties ar tiesu izpildītāju par piedziņas vēršanu uz nekustamo īpašumu, pamatojoties uz “Augstākās tiesas Civillietu departamenta 2016. gada 29. februāra spriedumu lietā SKC-48/2016”? Vai tādā gadījumā viena persona no privātmājas varētu izmantot pirmpirkuma tiesības un iegūt tikai 2 ha, kur atrodas ēkas, jo pārējais īpašums ar mums nav saistīts?

A
atbild:
06. septembrī, 2021

Piespiedu izpildes procesā, ja tiesu izpildītājs nekustamajam īpašumam rīko izsoli, nevienai personai nav pirmpirkuma tiesību.