TĒMA: Mājoklis

Bojājumi īres dzīvoklī

J
jautā:
07. jūlijā, 2021
Kārlis

Labdien! Biju izīrējis savu nekustamo īpašumu kādai personai (nav reģistrēts). Abi parakstījām īres līgumu ar dažādiem nosacījumiem. Īrnieks īpašumu ir sabojājis, bet atsakās novērst bojājumus vai maksāt par tiem. Vai ir iespējams piedzīt samaksu par radītajiem zaudējumiem? Cik lielas vai mazas ir cerības?

A
atbild:
09. jūlijā, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Jūsu gadījumā būtu jāvienojas ar īrnieku par bojājumu apmēra samaksu vai arī jāvienojas, ka īrnieks novērsīs bojājumus.

Iespējams, īres līgumā ir iekļauts nosacījums, ka bojājumus var segt no iemaksātās drošības naudas. Iepriekš LV portāls rakstā “Drošības nauda, rokas nauda: atšķirība, līgumi, maksāšanas kārtība” ir vairāk rakstījis par drošības naudas izmantošanas aspektiem, kā arī par to, ka dažāda veida nosacījumus, arī par iespējamo bojājumu nodarīšanu īres dzīvoklī, būtu vēlams iekļaut īres līgumā, konsultējoties ar juristu.

Ja domstarpības ar īrnieku nav atrisināmas, vienīgais ceļš, kā saņemt samaksu par radītajiem bojājumiem, ir vēršanās tiesā.