Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Cik ilgi maksā apgādnieka zaudējuma pensiju

J
jautā:
06. jūlijā, 2021
Samanta

Vai, mācoties skolā nepilna laika klātienē, turpina maksāt apgādnieka zaudējuma pensiju?

A
atbild:
12. jūlijā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Apgādnieka zaudējuma pensiju maksā līdz bērna 18 gadu vecumam. Ja bērns mācās vai studē vispārējās, profesionālās izglītības iestādēs, koledžās vai augstskolās pilna laika klātienē, izņemot laiku, kad ir pārtraucis studijas, pensiju maksā līdz 24 gadu vecumam.

Tiesības uz apgādnieka zaudējuma pensiju nosaka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra. Individuālā situācijā, ja ir kādas neskaidrības par maksājumiem, jāvēršas VSAA.