Lasīšanai: 1 minūte

Ja tiek mantots īpašums, kas nav reģistrēts zemesgrāmatā

J
jautā:
06. jūlijā, 2021
Anita

Labdien! Tētim mantojumā palika pusmāja, ir vectēva testaments. Tētis nebija nokārtojis īpašuma papīrus. Esmu pieņēmusi lēmumu kārtot tos uz sava vārda (tētis ir aizgājis aizsaulē). Vai vispār pastāv tāda iespēja? Ar ko sākt? Paldies!

A
atbild:
30. augustā, 2021
Signe Laizāne
LV portāls

Ieteiktu vērsties pie notāra un sākt kārtot mantojuma lietu par tēva īpašumu. Gadījumos, kad mūžībā aiziet mantinieks, kura faktiskajā valdījumā īpašums atrodas (nav reģistrēts zemesgrāmatā), viņa mantiniekiem mantojuma lietas kārtošana būs sarežģītāka.