Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai autoratlīdzības saņēmējs var izrakstīt rēķinu

J
jautā:
05. jūlijā, 2021
Ināra

Labdien! Vai persona, kas reģistrējusies kā autoratlīdzību saņēmēja, var izrakstīt rēķinu par pakalpojumu, par kuru iepriekš nav noslēgts autorlīgums?

A
atbild:
15. jūlijā, 2021
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

VID nodokļu speciālisti paskaidro: autoratlīdzības saņēmējam, kurš ir reģistrējies Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs, ir pienākums kārtot grāmatvedību atbilstoši grāmatvedību reglamentējošo normatīvo aktu prasībām, tostarp par sniegto pakalpojumu noformēt attaisnojuma dokumentu, piemēram, rēķinu, neatkarīgi, uz kāda līguma pamata jeb civiltiesisko attiecību nodibināšanas veida tiek veikta rēķina samaksa par saimniecisko darījumu.