Lasīšanai: 1 minūte

Tiesības uz maternitātes pabalstu, ja darba tiesiskās attiecības tiek izbeigtas

J
jautā:
04. jūlijā, 2021
Saule

Sveiki. Ja aiziešu no darba 60 dienas pirms dekrēta, vai man pienāksies maternitātes pabalsts?

A
atbild:
02. augustā, 2021
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Lilita Veidemane, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Tiesības uz maternitātes pabalstu gadījumā, ja sieviete ir izbeigusi darba tiesiskās attiecības, VSAA aprēķina, skaitot 60 dienas atpakaļ no grūtniecības atvaļinājuma pirmās dienas.

Piemēram, ja grūtniecības atvaļinājuma pirmā diena ir 31. oktobris (darbnespējas lapas B pirmā diena) un persona atbrīvota no darba 1. septembrī vai vēlāk, tad viņai būs tiesības uz maternitātes pabalstu.