Lasīšanai: 1 minūte

Vai par bērnu ar invaliditāti maksā pabalstus, ja bērns strādā

J
jautā:
25. jūnijā, 2021
Maija

Ja bērnam invalīdam vasaras brīvlaikā rodas iespēja pastrādāt, vai bērna ar invaliditāti pabalsts un kopšanas pabalsts tiek pārtraukti?

A
atbild:
20. jūlijā, 2021
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Dace Prenclava, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likuma 6. panta trešo daļu personai, kura audzina bērnu ar invaliditāti, piešķir piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta 106,72 eiro mēnesī. To piešķir, līdz bērns sasniedz 18 gadu vecumu.

Saskaņā ar minētā likuma 7.1 pantu personai, kas kopj bērnu ar invaliditāti, kuram Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija ir izsniegusi atzinumu par īpašas kopšanas nepieciešamību, piešķir bērna ar invaliditāti kopšanas pabalstu. Pabalsta apmērs ir 313,43 eiro mēnesī, un to piešķir, līdz bērns sasniedz 18 gadu vecumu.

Piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta un bērna ar invaliditāti kopšanas pabalsta izmaksa netiek pārtraukta, ja bērns, par kuru tiek maksāti minētie pabalsti, uzsāk darba attiecības.