Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Pārvaldīšanas maksa pagrabam un komerctelpām

J
jautā:
24. jūnijā, 2021
Tamara

Vai apsaimniekošanas firma var piemērot apsaimniekošanas maksu par neapdzīvojamo pagrabu bez logiem tādā pašā apmērā kā pirmā un otrā stāva komerctelpām?

A
atbild:
30. jūnijā, 2021
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Ja runa ir par “pārvaldīšanas maksu”, tad jā. Atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likumam katram dzīvojamās mājas īpašniekam (dzīvokļa vai nedzīvojamo telpu īpašniekam) ir pienākums segt kopīpašuma pārvaldīšanas maksājumus proporcionāli sev piederošās kopīpašuma domājamās daļas apmēram. Tas nozīmē, ka maksājuma apmērs ir atkarīgs no sava atsevišķā īpašuma lieluma attiecības pret visu atsevišķo īpašumu lielumu.