Lasīšanai: 1 minūte

Vai iespējams izmaksāt neatņemamo daļu no mantojuma pēc kadastra vērtības

J
jautā:
22. jūnijā, 2021
Anna

Vai ir kāda likumiska iespēja samaksāt neatņemamo daļu no mantojuma pēc kadastra cenas?

A
atbild:
30. jūlijā, 2021

Saskaņā ar Civillikuma 425. pantu neatņemamā daļa ir puse no tās mantojuma daļas vērtības, kādu neatņemamās daļas tiesīgais manto pēc likuma. Šo daļu noteic pēc tā mantas sastāva un vērtības, kāds bijis testatora nāves dienā. Neatņemamajā daļā ieskaita tiklab to, ko testators atstājis mantiniekam kā mantojumu vai legātu, kā arī to, kas saņemts testatora dzīves laikā, ja uz saņemto attiecas pievienojuma pienākums (757. un turpm. p.). Neatņemamo daļu aprēķina no testatora skaidras mantas, atskaitot visus viņa parādus.