Lasīšanai: 1 minūte

Kā aprēķina BKA ilgumu

J
jautā:
22. jūnijā, 2021
Inga

Labdien! Vēlējos precizēt informāciju par bērna kopšanas atvaļinājumu, datumu, ar kuru beidzas BKA. Bērniņš ir dzimis 2021. gada 23. aprīlī, un B lapa beidzās 2021. gada 28. jūnijā, tātad BKA sākās 2021. gada 29. jūnijā. Ja es pareizi saprotu, darbā man jāatgriežas 2022. gada 29. novembrī, vai ne? Paldies!

A
atbild:
02. jūlijā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbilstoši Darba likuma 156. pantam bērna kopšanas atvaļinājumu kopumā piešķir uz pusotru gadu, t. i., 18 mēnešiem. Tādējādi, ja BKA izmantosiet uzreiz pilnā apmērā, tad BKA laiku ir iespējams sarēķināt, pieskaitot pirmajai BKA dienai 18 mēnešus.

Ja BKA sākas 2021. gada 29. jūnijā, tad BKA pēdējā diena būs 2022. gada 29. oktobris.