Kā aprēķināt BKA kopējo ilgumu

J
jautā:
21. jūnijā, 2021
Oksana

Labdien! Vēlos uzdot jautājumu: ja sieviete ies BKA, kā zināt, kurā tieši datumā jāatgriežas darbā, kas to nosaka? Skaidri zinu, ka atpakaļ darbā neatgriezīšos. Kad darba devējam tas ir jāpaziņo? Mēnesi pirms atgriešanās darbā, lai viss sanāk likumīgi pareizi Paldies!

A
atbild:
02. jūlijā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbilstoši Darba likuma 156. pantam bērna kopšanas atvaļinājumu kopumā piešķir uz pusotru gadu, t. i., 18 mēnešiem. Parasti šo atvaļinājumu piešķir ar nākamo dienu, kad ir noslēgta B slimības lapa par dzemdību atvaļinājumu. Jānorāda, ka BKA var izmantot visu uzreiz vai pa daļām. Lai BKA piešķirtu, jums ir jāraksta darba devējam iesniegums par BKA piešķiršanu. Darba devējs izdod rīkojumu par BKA piešķiršanu, tajā norādot BKA laiku – pirmo un pēdējo dienu. BKA laiku ir iespējams aprēķināt, pieskaitot pirmajai BKA dienai 18 mēnešus.

Darba attiecības darbinieks pēc savas iniciatīvas var izbeigt jebkurā laikā, tostarp BKA laikā, rakstveidā iesniedzot uzteikumu vienu mēnesi iepriekš. To paredz Darba likuma 100. pants.