Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai invaliditāte dod tiesības pensionēties ātrāk

J
jautā:
19. jūnijā, 2021
Jolanta

Man ir 63 gadi. Darba stāžs 44 gadi. Esmu 3. grupas invalīde. Invaliditāte piešķirta uz gadu, kas beigsies šī gada decembrī. Saņemu invaliditātes pabalstu katru mēnesi. Vai man ir tiesības pensionēties.

A
atbild:
14. jūlijā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības uz valsts vecuma pensiju 2021. gadā ir personām, kuras sasniegušas 64 gadu vecumu, ja apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 15 gadiem.

Invaliditātes dēļ netiek mainīts likumā “Par valsts pensijām” noteiktais vecuma pensijas piešķiršanai nepieciešamais vecums. Izņēmums ir sievietēm, kurām noteikta invaliditāte uz mūžu, kas dod tiesības pensionēties ātrāk.

Invaliditāte līdztekus pabalstam, ko saņemat, dod arī tiesības uz nodokļa papildu atvieglojumu darba algas ienākumam.