Lasīšanai: 1 minūte

Kam ziņot par nelikumīgām darbībām

J
jautā:
19. jūnijā, 2021
Kristiana

Kur var vērsties vai kur var ziņot par zināmām nelikumīgām darbībām no pašvaldības puses?

A
atbild:
30. jūnijā, 2021
Sandis Zellis
jurists

Jebkuru noziedzīgu nodarījumu, ja vien tas jau nav kādas speciālās tiesībsargājošās iestādes kompetencē, primāri izmeklē Valsts policija. Ziņošanas iespējas plašāk izklāstītas Valsts policijas mājaslapā. Ja kompetence attiecīgās jums zināmas nelikumīgās darbības izvērtēšanā būs citai institūcijai, Valsts policija attiecīgo informāciju (iesniegumu) pārsūtīs izskatīšanai pēc piekritības vai norādīs Jums, kur vērsties ar šo informāciju pašam.

Savukārt, piemēram, par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā, ja tie ir saistīti ar korupciju, ziņot iespējams Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB). Ziņošanas iespējas plašāk izklāstītas KNAB mājaslapā.