TĒMA: Nodokļi

Kā reģistrēties par pašnodarbināto, ja nav internetbankas

J
jautā:
17. jūnijā, 2021
Jūlija

Kā reģistrēties par pašnodarbināto personu, ja nav internetbankas?

A
atbild:
21. jūnijā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pirms saimnieciskās darbības (pašnodarbinātības) sākšanas jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā. Saimniecisko darbību var reģistrēt VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), izmantojot kādu no www.latvija.lv piedāvātajām autentificēšanās iespējām, kas ir ne tikai internetbanka, bet arī elektroniskā identifikācijas karte (eID) vai drošs elektroniskais paraksts (eParaksts).

Ja nav iespējams izmantot kādu no www.latvija.lv piedāvātajām reģistrācijas un autentifikācijas iespējām, VID var piešķirt lietotāja vārdu un paroli EDS lietošanai.

Informācija “Kā kļūt par EDS lietotāju” ir atrodama VID tīmekļa vietnē.

VID ir informējis, ka, pakāpeniski mazinoties epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, no 28. jūnija atsāks klientu apkalpošanu klātienē Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Klātienes apkalpošana VID klientu apkalpošanas centros notiks tikai pēc iepriekšēja pieraksta un stingri ievērojot drošības un piesardzības prasības. Pieteikties klātienes apmeklējumam varēs, zvanot uz tālruni 67120005. Klātienes apmeklējumā līdzi jābūt arī personu apliecinošam dokumentam (pasei vai ID kartei).