Lasīšanai: 1 minūte

Tiesības uz apmaksātām brīvdienām sakarā ar tuva ģimenes locekļa nāvi

J
jautā:
17. jūnijā, 2021
Jana

Ir miris tēvs. Strādāju pēc grafika 16 stundas, tad 2 dienas brīvas, tad atkal 16 stundas. Vai darba devējs ir tiesīgs 2 bezmaksas brīvdienas piešķirt tikai bēru dienā? Notiek kremācija, un bēru datums vēl nav nosakāms, bet brīvdienu gribu izmantot agrāk, tagad, jo jūtos morāli slikti un sēroju.

A
atbild:
28. jūnijā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 74. pants paredz, ka darba devējs piešķir un apmaksā divas dienas sakarā ar tuva ģimenes locekļa nāvi, tālāk neprecizējot, kuras dienas kā apmaksātās brīvdienas ir piešķiramas.

Tā kā tuvinieka bēru organizācija norit neatliekami, darba devējs parasti dod iespēju darbiniekam piedalīties bēru organizācijas darbos, apmaksātās brīvās dienas piešķirot pēc darbinieka izvēles.

Ja emocionālais stāvoklis saistībā ar traģisko notikumu ietekmē darbinieka darba spējas, darbiniekam ir tiesības rakstveidā prasīt papildu neapmaksātas brīvdienas.