Lasīšanai: 1 minūte

Ja dzīvoklis palicis bez saimnieka

J
jautā:
17. jūnijā, 2021
Stupāne

Labdien! 1992. gadā cilvēks no paju sabiedrības X ir nopircis dzīvokli, dzīvoklis nav ierakstīts zemesgrāmatā. Sieviete, kura ir nopirkusi dzīvokli, ir mirusi 2013. gadā. Nomira 80 gadu vecumā, mantinieku un bērnu nav, jo ir atbraukusi no Krievijas un Latvijas reģistros bija reģistrēta kā vientuļa persona. Kreditoru nav, jo cilvēks ir bijis apzinīgs un maksājis komunālos maksājumus, apsaimniekošanas nav, malkas apkures dzīvoklis, parādu nav, jo viņa arī neskaitās kā tiesiskais valdītājs, NĪN arī netiek piemērots. Ko darīt tādos gadījumos? Te jau uzreiz var saprast, ka ir bezsaimnieka manta. Kādēļ valsts uzreiz nevar šīs lietas sakārtot?

A
atbild:
18. jūnijā, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Ja dzīvoklis ir palicis bez īpašnieka, ieteiktu vērsties pašvaldībā, kuras administratīvajā teritorijā atrodas konkrētais nekustamais īpašums un kura ir nekustamā īpašuma nodokļa iekasētājs. Pašvaldība var uzsākt mantojuma lietu.

Vairāk par bezsaimnieka mantu var lasīt skaidrojumā “Kā rīkoties ar bezmantinieka un bezīpašnieka mantu”.