Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kā izlikt nelikumīgu īrnieku

J
jautā:
09. jūnijā, 2021
Inese

Miruša īrnieka radinieks atsakās slēgt īres līgumu un turpina lietot apdzīvojamo platību. Kādas ir izīrētāja likumīgās darbības, lai atbrīvotu apdzīvojamo platību no iemitinātās personas?

A
atbild:
15. jūnijā, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts, LU Juridiskās fakultātes lektors

Te būtu jāsaprot, kas tas ir par radinieku un kad miris īrnieks. Vecais likums “Par dzīvojamo telpu īri“ paredzēja plašāku ģimenes locekļu loku, bet jaunajā Dzīvojamo telpu īres likumā par ģimenes locekļiem, kam ir tiesības prasīt pārslēgt īres līgumu, uzskatāms laulātais un abu vai katra laulātā bērni. Ja vienošanos neizdodas panākt, tad izīrētājam ir jāvēršas ar prasību tiesā par personas izlikšanu un ievešanu valdījumā.